PragaTravel.cz

ID: 787142

Velký okruh po Chile ***

Termín: 26.10. (Út) - 06.11. (So) 2021

Délka pobytu: 12 dní, 9 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Dle programu

Cena: 104 990 Kč

Harmonogram
1. den: Odlet (s přestupy) z Prahy do Santiago de Chile. 2. den: Přílet a transfer do hotelu. Následná prohlídka Santiago de Chile - města plné kontrastů, kde uvidíte jak koloniální domy tak i moderní skleněné výškové budovy. Projdeme se po Plaza de Armas, uvidíme katedrálu San Francisco či prezidentský palác La Moneda. Nocleh v Santiagu. 3.den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Calamy v poušti Atacama. Transfer do San Pedro de Atacama přes Domeyko pohoří. V odpoledních hodinách návštěva údolí Valle de la Luna, procházející pohořím Cordillera de la Sal. Uvidíme velké písečné duny, amfiteátr a přírodní památku "Las Tres Marías". Tento den zakončíme magickým západem slunce s nádherným výhledem nad údolím. Návrat do San Pedro. Nocleh. 4. den: Snídaně v hotelu. Návštěva lagun Miscanti a Miñiques. Oběd v Socaire. Transfer do Salar de Atacama, kde navštívíme lagunu Chaxa, která je domovem plameňáků - tří ze šesti různých druhů, kteří na světě žijí. Dále pokračujeme do města Toconao s kostelem San Lucas a věží Campanario. Návrat do San Pedro. Nocleh. 5. den: Brzy ráno odjezd k návštěvě nejvýše položeného gejzírového pole na světě - El Tatio. Za úsvitu vytváří gejzíry neobvyklé minerální formace a chrlí vysoká oblaka páry. Pozorovat budeme různé geotermální aktivity. Zde se bude podávat lehká snídaně. Možnost koupání v termálních pramenech. Návrat do San Pedro, poté návštěva vesnice Machuca, Odpoledne odjezd k návštěvě laguny Cejar, která se nachází v srdci Salar de Atacama. Díky vysoké koncentraci soli a lithia je zde plavání jednodušší než v Mrtvém moři – možnost koupání uprostřed nádherné krajiny. Návrat do hotelu. Nocleh. 6. den: Snídaně. Transfer z hotelu na letiště a odlet do Patagonie – města Punta Arenas (s přestupem). Transfer do hotelu, ubytování, nocleh. 7. den: Snídaně v hotelu. V dopoledních hodinách plavba přes Magalhaesův průliv na ostrov Magdalena, kde budeme obdivovat největší kolonií tučňáků magallanských. Návrat do Punta Arenas. V odpoledních hodinách odjezd autokarem do Puerto Natales (250 km). Ubytování, nocleh. 8. den: Snídaně v hotelu. Exkurze do národního parku Torres del Paine. Cestou návštěva jeskyně Milodon, kde byly objeveny zachovalé pozůstatky prehistorického býložravce, který žil před 12 000 lety. Odtud cesta pokračuje do národního parku, kterému dominují žulové pilíře 2800 m vysoké. Zde uvidíme mohutný vodopád Salto Grande mezi jezery Nordenskjöld a Pehoe. Oběd a procházka k vyhlídce na ledovec Grey s jeho impozantními ledovými krami. Poté návštěva laguny Amarga a návrat do Puerto Natales. Nocleh. 9. den: Po snídaní plavba fjordem Última Esperanza k úchvatným ledovcům Serrano a Balmacena. Cestou uvidíme rázovitou krajinu, dále kolonie tuleňů a kormoránů. Plavba pokračuje do přístavu Toro odkud podnikneme nenáročnou procházku okolní přírodou. Po stylovém patagonském obědě návrat lodí do Puerto Natales. Nocleh.
10. den: Snídaně v hotelu. Transfer na letiště a odlet (s přestupem) do Santiaga de Chile. Transfer do hotelu, ubytování, nocleh.
11. den: Po snídani celodenní výlet k Tichému oceánu. Navštívíme důležitý chilský přístav a bývalý domov básníka Pabla Nerudy Valparaíso. Zde nám jistě neujdou pozornosti pestrobarevné domky stavěné na kopcích spojené výtahy či Viña del Mar, město přezdívaný jako město květin. Možnost koupání v Tichém oceánu. Návrat do Santiaga de Chile a večer odlet (s přestupem) do Prahy. 12. den: Přílet v pozdně večerních hodinách do Prahy.
V ceně zahrnuto
• leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků • místní přelety Santiago-Calama-Punta Arenas-Santiago včetně tax a příplatků • pozemní minibusem a autobusem a lodí dle programu • česky hovořícího průvodce • 9 noclehů v hotelech *** se snídaní • obědy (4., 8. den) • vstupy dle programu

Cena nezahrnuje: • spropitné (místní personál, průvodce, řidič) • případné další vstupy
Abstrakt

Santiago de Chile I Calama I poušť Atacama I Punta Arenas l Puerto Natales I národní park Torres del Paine I ledovec Serrano I ledovec Balmaceda I Santiago de Chile I Valparaíso I Viña del Mar

Doplňující informace
Fakultativní služby: • přípl. za jednolůžkový pokoj 18 190,- Kč Informace: Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. . Informativní schůzka s průvodcem proběhne cca. 2 týdny před odletem. Tento zájezd je možné uspořádat pro nezávislé cestovatele i v jiném termínu. . K rezervaci měsíc před odletem nutno dodat: datum narození, číslo pasu, platnost pasu(od/dp), státní příslušnost, stát trvalého bydliště.  
Výhody
v program mj. Santiago de Chile, poušť Atacama, gejzíry El Tatio, Punta Arenas, N. P. Torres del Paine
26.10. (Út) - 06.11. (So) 2021 - 12 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dvoulůžkový pokoj - Stravování dle programu - dospělá osoba další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Praha
-104 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměChile
MístoChile
HotelVelký okruh po Chile
Dvoulůžkový pokoj - Stravování dle programu - dospělá osoba
Termín27.10.2021 - 05.11.2021 - s dopravou 26.10.2021 - 06.11.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Čedok, a.s. IČO: 60192755
Vytvářím objednávku...